Deze ravioli was mijn voorgerechtje van mijn oudejaarsmenu. Ik wil nu niet opscheppen maar iedereen was onder de indruk, zelfs mijn grootmoeder die niet veel lust was er verzot op.
Ik heb deze ravioli gemaakt met zelfgemaakte pastavellen. Maar tegenwoordig kan je ook in de meeste supermarkten verse pastavellen/ lasagnevellen vinden.
Ingrediënten zalmravioli (ongeveer 30 ravioli’s)
- 200gr gerookte zalm
- 100gr ricotta
- 1 ei (losgeklopt)
- 1 citroen
- 30gr geraspte parmezaanse kaas
- Pastavellen – lasagnevellen (hoeveelheid hangt af van hoe groot je de ravioli gaat maken en hoe lang je pastavellen zijn. Ik heb ongeveer 6 grote vellen gebruikt om 30 ravioli’s te maken) Het recept van zelfgemaakte pasta vind je hier.
Ingrediënten ricotta-yoghurt sausje
- 150gr griekse yoghurt
- 100gr ricotta
- Citroensap (naar smaak)
- Bieslook (naar smaak)
- Peper en en zout
Bereidingswijze ricotta-yoghurt sausje
Meng de yoghurt en ricotta. Breng op smaak met citroensap, bieslook en peper en zout.
Roer goed door en zet in de koelkast.
Bereidingswijze zalmravioli
Doe de gerookte zalm en 1kl citroenzeste in een blender en mix even. Mix het niet volledig glad, er mag nog een beetje textuur inzitten.
Doe dit zalmmengsel in een kom en voeg de ricotta, het losgeklopte ei en de geraspte parmezaanse kaas toe. Meng dit goed en afgedekt 1h in de koelkast.
Neem 1 lange pastavel en lepel hierop kleine hoopjes (ongeveer 1el) van het zalmmengsel. Laat ongeveer 5cm open tussen de verschillende hoopjes zalm.

Leg hierop terug een lange pastavel (best even groot zoals de eerste onderste vel). Druk voorzichtig rond de hoopjes aan zodat er geen luchtbellen meer zijn.
Snij rondjes of vierkantjes uit rond de hoopjes met een pastasnijder.

Heb je geen pastasnijder, druk dan rondjes uit met een dresseerring of snij uit met een mes. Druk de rondjes goed aan zodat er geen luchtbellen meer zijn en druk met een vork de randjes dicht.
|
![]() |
|
Breng water aan de kook met een beetje zout.
Doe de ravioli’s in het kokende water en kook ze ongeveer 2min.
Haal de ravioli’s uit de kookpot en laat even uitlekken op een handdoek.
Serveer de ravioli’s in een diep bord en lepel er een beetje ricotta-yoghurt saus over.
Omdat dit een voorgerechtje was, heb ik er voor gekozen om 3 ravioli’s per persoon te serveren.
Tip > Je kan deze ravioli’s op voorhand maken en kook ze vlak voor je ze wilt serveren.
Laat het smaken !!