Het is eens wat anders dan een klassiek havermoutpapje dit receptje voor bulgur ontbijt met granaatappel en blauwe bessen . Een stevig papje op basis van bulgur dat lekker fris en fruitig is met de granaatappel en blauwe bessen. Ik hoef jullie niet meer te vertellen dat ik echt een “ontbijt mens” ben. Ik kan echt de hele dag ontbijt receptjes eten en ik val daarvoor heel vaak terug op havermout. Staat echt standaard in mijn kast. Dus dit bulgur ontbijtje is dan wel eens een leuke afwisseling op de vertrouwde havermout.

Maar wat is bulgur eindelijk? En waar kan ik het vinden?
Wel bulgur, kan je tegenwoordig in elke supermarkt vinden en staat meestal bij de rijst en couscous.
Bulgur is een graanproduct gemaakt van verschillende soorten tarwe en heeft een heerlijke nootachtige smaak. Het is niet enkel lekker, bulgur is ook gezond. Zo zit bulgur boordevol vezels, bevat veel eiwitten en een bron van vitaminen en mineralen.
De bereiding van bulgur is identiek aan die van rijst of couscous.
Bulgur wordt vooral in de Midden-Oosterse keuken gebruikt in hartige gerechten zoals salades en tabouleh.
Maar je kan er ook dit heerlijke ontbijtje mee maken.

De bulgur wordt niet in water of bouillon gegaard, wel in granaatappelsap in dit receptje. Kan je dit niet vinden, je zou bijvoorbeeld ook appelsap kunnen gebruiken.
Er worden ook blauwe bessen toegevoegd dus dit wordt echt een super gezond powerontbijtje!

Ingrediënten (4 personen)
- 225gr bulgur
- 500ml granaatappelsap (+ eventueel extra)
- 40gr rozijnen
- 1el agavesiroop (of honing)
- 1tl zeste van sinaasappel (fijngeraspt)
- 100gr blauwe bessen
- Optioneel > citroensap en/of 1/2tl oranjebloesemwater
- Extra om te serveren : griekse yoghurt & granola
Bereidingswijze
Doe de bulgur, granaatappelsap en rozijnen in een kookpot en breng zachtjes aan de kook. Roer even.
Laat dan 10min zachtjes sudderen zodat de bulgur kan garen. De bulgur zal ook zo goed als al het granaatappelsap opnemen.
Voeg na 10min de blauwe bessen toe en laat nog zo’n 5min mee garen zodat ze bijna open poffen.
Is de bulgur iets te droog, voeg dan nog wat granaatappelsap toe.
Haal de kookpot van het vuur en breng de bulgur op smaak met de agavesiroop, zeste van sinaasappel en optioneel wat citroensap en/of oranjebloesemwater.
Ik voegde slechts 1el agavesiroop toe, je kan eventueel nog een eetlepel meer toevoegen naar smaak.
Verdeel de bulgur over kommetjes en serveer warm met wat griekse yoghurt en granola.
Smakelijk!