Je kan er niet meer naast zien, het seizoen van de pompoen is volop losgebarsten. Je ziet ze als versiering in voortuintjes of uitgehold en versierd voor Halloween. Ik zie pompoen echter toch liever in m’n keuken, vooral in de vorm van eten š … een lekker hartverwarmend pompoensoepje of puree gaat nooit vervelen.
Of doe eens gek en rooster deze prachtige herfstgroente in de oven. Een heel makkelijke bereidingswijze dat weinig werk vraagt en waarbij de smaak iets puurder blijft dan wanneer je de pompoen kookt.
En met slechts een handvol smaakmakers creƫer je van een doodgewone pompoen een smaakvol verrassend gerecht waarvoor je amper moeite hoeft te doen.
Ingrediƫnten (4 personen)
- +/- 700gr pompoen* (geschild en in blokjes)
- 4el olijfolie
- 2el sesamzaadjes
- 3el honing
- 1el balsamico azijn
- 60gr feta (verkruimeld)
- 1/2tl chili vlokken (of gewone peper)
- Zout
*Snij de pompoen in kleine gelijke blokjes voor gelijke garing.
Bereidingswijze
Verwarm de oven voor op 210 graden.
Leg de blokjes pompoen in een ovenschaal en giet hierover 4el olijfolie. Meng even en bak alvast 20min in de oven.
Voeg na 20min bakken de sesamzaadjes, meng even en bak nog eens eens 10 a 15min
tot de pompoen mooi gaar is.
Haal uit de oven en voeg de honing, balsamico azijn, feta, chilivlokken en een snuifje zout toe.
Smakelijk!
Dat ziet er lekker uit! Pompoen is lekker he? Ik kijk altijd uit naar de tijd dat pompoenen volop verkrijgbaar zijn!