Pannenkoeken, altijd een feestje! Als ontbijt, tussendoortje, lunch of als avondmaal … ze smaken op elk moment van de dag. Op zich zijn pannenkoeken echt niet moeilijk om te maken, alles mengen en bakken maar. Maar het kan altijd nog makkelijker en dat bewijst dit recept van pannenkoek uit de oven mango. Een receptje waarbij je niet achter je fornuis dient te blijven staan, de oven doet al het werk voor je. Klinkt dat niet zalig!
Voor deze pannenkoek uit de oven, hoef je enkel maar alle ingrediënten te mengen (of mixen in een blender), in één grote ovenschaal of kleine individuele ovenschaaltjes te gieten en hup de oven in.
Ondertussen kan je bijvoorbeeld rustig wakker worden met een koffietje, of een strijkje doen of je mails doorbladeren.
Ik maakte een versie met frisse mango en crunchy pecannoten. Maar je kan hier zelf volop mee gaan spelen. Volg de seizoen zou ik zeggen, binnenkort kan je hier rabarber en aardbeien aan toevoegen. In de zomer kan je gaan spelen met nectarine en/of perziken. Tijdens de herfst met appelen en peren. Spelen met de seizoenen en wat jij lekker vindt.
En wil je de ovenpannenkoek nog dat tikkeltje lekkerder maken, serveer er dan met een dadelkaramel. Super easy om te maken en zo lekker. En met de restjes kan je de volgende dag je kommetje yoghurt afwerken of ook heerlijk op een ijsje 😉
Pannenkoek uit de oven met mango
Ingrediënten
Pannenkoek uit de oven
- 100 gr boekweitbloem
- 55 gr speltbloem
- 1/2 tl bakpoeder
- 1/4 tl baking soda
- 1 ei
- 1/2 tl vanille essence
- 185 ml karnemelk of gewone melk
- 1/2 tl zeste van citroen fijngeraspt
- 1,5 el honing of agavesiroop of maple syrup
- 1 mango
- 1 handje pecannoten
Dadelkaramel
- 120 gr (zachte) medjoul dadels
- 100 ml kokosmelk (uit blik)
- snuifje grof zeezout
Instructies
Dadelkaramel
- Laat de dadels zo'n 15min weken in warm water.
- Haal de dadels uit het water, ontpit ze en doe in een blender samen met de kokosmelk en snuifje zeezout. Mix tot een gladde karamelsaus. Bewaar in een afgedekt potje.
Voor de ovenpannenkoek
- Verwarm de oven voor op 200 graden.Vet een ovenschaal in met wat olie of boter. Je kan ook kleine individueel ovenschaaltjes gebruiken.Schil de mango en snij in dunne plakjes.Hak de pecannoten grof.
- Doe het ei, karnemelk, vanille essence, honing en zeste van limoen in een blender of mengkom. Mix los.Voeg nu de droge ingredienten toe (boekweitbloem, speltbloem, bakpoeder en baking soda). Mix tot een glad beslag.Giet het beslag in de ovenschaal en verdeel hierover de plakjes mango. Gebruik niet alle mango (de rest kan je er apart bij serveren). Strooi er de pecannoten over. Bak voor zo'n 30min in de oven tot de pannenkoek mooi gaar is binnenin.Haal uit de oven serveer direct met de dadelkaramel, wat yoghurt en de restjes mango.Smakelijk