Het hoeft niet altijd iets om te eten zijn hier op de blog, zo nu en dan iets om te drinken mag ook.
Met de feestdagen die op komst zijn, leek het mij leuk om eens een leuke cocktail te maken. In dit geval is het een “mocktail” geworden, eentje zonder alcohol.
Zelf lust ik geen alcohol maar ik hou er ook wel eens van om met iets “chiquer” te klinken ipv met een gewoon glas water of cola. En ik kan mij voorstellen dat mensen die BOB zijn, zo ook wel denken.
Awel voor alle BOB’s en voor mezelf deze lekker frisse cocktail met gegrilde ananas, limoen en sinaasappel.
Waarom die ananas grillen voor in een cocktail? Goede vraag!
Als je de ananas zo zou mixen dan heb je een grote kans dat deze een zure nasmaak zal geven, bij grillen zal dat niet het geval zijn.
Het grillen van de ananas kan je makkelijk op voorhand doen (handig met de feestdagen), deze dient namelijk helemaal afgekoeld te zijn alvorens je gaat mixen.
Tijdens het grillen kan je kiezen om de ananas enkel in te smeren met wat honing of met een mengeling van kaneel, honing en limoen. Dit is zeker een aanrader!
Ingrediënten (ongeveer 4 glaasjes)
- 200gr ananas
- 1 limoen
- 5el honing
- Optioneel > kaneel
- 2 sinaasappels
- bruiswater
Bereidingswijze
Verhit een grillpan
Doe 2el honing, het sap van een halve limoen en eventueel een snuifje kaneel in een kommetje. Roer even.
Snij de ananas in plakjes en leg in de grillpan.
Terwijl de ananas bakt, smeer de marinade van van honing, limoen en kaneel over de ananas.
Grill de ananas ongeveer 2 a 3min per kant, laat vooral niet zwart worden.
Haal de ananas uit de pan en laat volledig afkoelen.
Eenmaal de ananas is afgekoeld, doe deze dan in een blender samen met het sap van een halve limoen, het sap van 2 sinaasappels, en 3el honing.
Mix tot een glad papje.
Vul aan met bruiswater
Schollekes!