Pasta met ham, groentjes en mascarpone saus, een lekker makkelijke receptje waar ik enorm blij van wordt. Ja, ik kan echt gelukkig worden van een simpele lekkere pasta. Niet te veel werk, niet te veel ingrediënten, genoeg groentjes en gewoon pure smaken. En dat is ineens de perfecte omschrijving van deze pasta. Qua groentjes combineerde ik nu sjalot, paprika, look, kerstomaten en courgette. Gecombineerd in een frisse mascarpone saus en blokjes ham. Een receptje dat nu eens smaakt in elke seizoen dus hou deze zeker in gedachten bij het maken van je weekmenu.
Nog meer inspiratie nodig voor lekker makkelijke pasta receptjes? Check dan zeker ook even deze receptjes

Welke ingrediënten heb je nodig voor deze Pasta met ham, groentjes en mascarpone saus?
- Sjalot
- Paprika
- Look
- Kerstomaten
- Courgette
- Paprikapoeder (gerookt)
- Bloem
- Bouillonblokje (kip of groente)
- Spaghetti
- Mascarpone
- Citroen
- Ham
TIP! Scrol nog wat verder naar onderen voor de juiste hoeveelheden
Hoe maak je deze Pasta met ham, groentjes en mascarpone saus?
We beginnen met het verhitten van een ruime hoge pan of een stoofpot met een royale scheut olijfolie of klontje boter. Hierin stoven we eerst de fijngehakte sjalot en paprika voor zo’n 3 a 4min. Vervolgens pers je er de teentjes look boven uit en voeg de gehalveerde kerstomaten toe. Deze laat je dan ook zo’n 3min mee bakken. Probeer regelmatig te roeren zodat de groentjes niet aanbakken of te bruin worden.
Doe er dan de blokjes courgette bij samen met het (gerookt) paprikapoeder. Deze laat je ook nog een minuutje mee bakken.
Strooi er dan de bloem over en roer goed los. Giet er al roerend de bouillon. Blijf nu even goed roeren zodat de saus ietwat kan indikken. Dit laat je dan zachtjes sudderen terwijl je de pasta kookt.
Kook de pasta zoals vermeld op de verpakking. Ik reken zo’n 1 a 2min minder omdat de pasta nog even gaat verder garen in de saus.
Terwijl de pasta kookt, kan je de mascarpone toevoegen aan de saus. Deze laat je rustig smelten door de warmte. Roer dan goed en breng de saus verder op smaak met peper, zout en citroensap.
Wanneer de pasta bijna gaar is, hou een kopje van het pastawater apart. Giet dan de pasta af en voeg meteen toe aan de saus. Meng goed. Giet er wat van het pastawater bij om het allemaal wat smeuïger te maken. Laat nog even goed doorwarmen en serveer dan met stukjes ham.

Vergeet me niet te volgen op Instagram en Facebook! Daar krijg je dagelijks inspiratie van me.
En heb je dit receptje gemaakt? Dan zou ik het super leuk vinden als je hier helemaal onderaan een leuke comment en/of sterretjes geeft.

Pasta met ham, groentjes en mascarpone saus
Ingrediënten
Method
- We beginnen met het fijn snijden van de groentjes.Pel de sjalotten en hak fijnVerwijder de zaadjes en zaadlijsten van de paprika en snij in kleine blokjesPel de teentjes lookHalveer de kerstomaten. Als deze aan de grote kant zijn, snij in kwarten. Snij de courgette in kleine blokjesLos het bouillonblokje op in zo’n 300ml warm water.
- Verhit een ruime hoge pan of stoofpot met een royale scheut olijfolie of klontje boter. Hierin stoof je eerst de sjalotten en paprika aan voor zo’n 3 a 4min. Pers er dan de teentjes look boven uit en doe er ook de kerstomaten bij. Laat deze ook voor zo’n 3min mee bakken. Probeer regelmatig zodat de groentjes niet aanbakken of te bruin worden. Doe er dan de blokjes courgette bij samen met het paprikapoeder en laat deze ook een minuutje mee bakken. Vervolgens strooi je er de bloem over, roer even goed los. Giet er dan al roerend de bouillon bij. Blijf een paar minuten goed roeren zodat de saus ietwat begint in te dikken. Laat dit zachtjes sudderen terwijl je de pasta kookt
- Breng water aan de kook en kook de pasta zoals vermeld op de verpakking. Reken zo’n 1 a 2min minder omdat de pasta nog even verder gaat garen in de saus.
- Terwijl de pasta kookt, doe de mascarpone bij de saus. Laat deze rustig smelten door de warmte. Roer dan goed door. Breng de saus op smaak met peper, zout en wat citroensap.Ondertussen kan je ook de ham in kleine stukjes snijden.
- Wanneer de pasta bijna gaar is, hou dan een kopje van het pastawater apart.
- Eenmaal de pasta gaar is, giet af en voeg meteen toe aan de saus. Roer goed. Giet nu ook wat van het pastawater bij de pasta om het allemaal wat smeuïger te maken. Laat nog even goed doorwarmen en serveer dan samen met de ham. Smakelijk