Ingrediënten
Method
- Doe alvast de suiker, vanillesuiker en zeste van citroen in een mengkom. Meng dit even en zet zo’n 5min opzij. Zo zal de citroen smaak nog iets meer naar voren komen.
- Ondertussen kan je de pistachenoten fijnhaken. TIP! Je kan dit ook met een blender doen maar dan wordt het heel fijn.
- Na zo’n 5min doe je er de zachte boter en vanille extract bij. Mix dit licht en luchtig op hoge snelheid voor zo’n 3 a 4min. Vervolgens doe je er het ei bij en mix opnieuw goed voor een minuutje.Dan verlaag je de snelheid van je mixer naar de laagste stand. Doe er de bloem, bakpoeder en de gehakte pistachenoten bij. Mix nog even kort tot een stevig deeg. Als laatste doe je er de witte chocolade bij en mix nog even kort.
- Nu heb je 2 opties. Ofwel maak je er de gewone koekjes mee ofwel bak je ze in kleine ovenschaaltjes. > Wil je gewone koekjes maken? Dan schep je het deeg op een groot stuk plasticfolie. Verpak het deeg in de folie en rol dan op tot een worst. Leg het deeg in de diepvries om op te stijven voor zo’n 15min. Verwarm de oven voor op 170 graden. Bekleed een bakplaat met bakpapier. Verwijder na het opstijven de folie van het deeg en snij met een scherp mes plakjes. Zo ga je mooie ronde koekjes krijgen. Leg de plakjes deeg op de bakplaat. Leg ze niet te dicht tegen elkaar omdat het deeg ietwat zal uitzetten. Misschien moet je ze in porties bakken. Bak de koekjes voor zo’n 15min tot de randjes beginnen kleuren. Haal dan uit de oven, de koekjes zullen nu nog heel wak zijn. Laat deze zo’n 10min afkoelen op de bakplaat. Tijdens het afkoelen worden ze steviger. > Wil je ze maken in kleine ovenschaaltjes? Doe wat van het deeg in de potjes en duw ietwat aan. Ik duwde ook enkele bevroren frambozen in het deeg. Zet de potjes dan zo’n 15min in de diepvries. Bak ze vervolgens in de oven voor zo’n 17min tot ook hier de randjes beginnen kleuren. In de potjes zullen ze iets langer in de oven moeten. Eenmaal gebakken, haal uit de oven. Je kan ze volledig laten afkoelen maar in de potjes vind ik ze nog lekkerder als ze nog wat lauw zijn.
- Ik werkte de koekjes af met nog wat extra gesmolten chocolade.
Notities
(*) Ik gebruikte hier kleine chocolade druppels voor. Deze hoef je niet meer fijn te hakken. Gebruik je een gewone reep dan zal je deze eerst nog fijn moeten hakken.
