Ingrediënten
Method
- We beginnen met het bakken van de gehaktballetjes. Verhit een ruime hoge pan of een stoofpot met wat olijfolie.Duw toefjes gehakt uit de worsten en laat in de pan vallen. Dit zijn je gehaktballetjes, niet perfect rond wel lekker en simpel 😉Bak ze mooi goudbruin en bijna gaar binnenin.
- Ondertussen kan je de groentjes fijn snijden. Pel de ui en hak fijnVerwijder de zaadjes en zaadlijsten van de paprika en snij in kleine blokjesPel de teentjes look Halveer de kerstomaten Snij de courgette in kleine blokjes.
- Wanneer de balletjes bijna gaar zijn, schep ze uit de pan en zet even opzij. Maak de pan niet proper, voeg gewoon nog wat olijfolie toe. Stoof hierin de ui en paprika aan voor zo’n 4 a 5min. Roer regelmatig zodat de groentjes niet aanbakken of bruin worden.
- Pers er dan de teentjes look boven uit. Doe er ook de kerstomaten bij, tomatenpuree en kerriepoeder. Roer even goed en laat dit een minuutje mee bakken. Vervolgens voeg je de orzo pasta toe en de courgette blokjes. Roer opnieuw goed en laat dit ook nog zo’n 2min mee bakken.
- Doe er het bouillonblokje bij samen met zo’n 700ml warm water. Dit roer je goed los, breng aan de kook en laat dan zachtjes sudderen tot de pasta gaar is. Probeer regelmatig te roeren aangezien de pasta snel aan de bodem durft te kleven. De pasta zal rustig al het vocht gaan opnemen. Merk je nu dat het meeste vocht is opgenomen maar de pasta verre van gaar is. Giet er nog wat warm water bij.
- Wanneer de pasta bijna gaar is, leg je de balletjes in de pasta zodat deze ook kunnen verder garen. Doe er ook de mascarpone bij en laat deze rustig smelten door de warmte. Proef even en breng verder op smaak met peper, zout en eventueel nog wat extra kerriepoeder. Serveer dan Smakelijk
Notities
(*) Ik gebruikte kippenworsten. Je kan dit ook met gewoon gemengde worsten maken of chipolata.
