Ga terug
Lekker makkelijk recept voor Panna Cotta van witte chocolade, eenvoudig dessert in een glaasje. Wat deze zo lekker maakt, is dat we deze opkloppen tot een luchtige mousse. Afwerken met kriekjes en speculaas

Panna Cotta van witte chocolade

Lekker makkelijk recept voor Panna Cotta van witte chocolade, eenvoudig dessert in een glaasje. Wat deze zo lekker maakt, is dat we deze opkloppen tot een luchtige mousse. Afwerken met kriekjes en speculaas
Totale tijd 30 minuten
Porties: 6 glaasjes
Gang: dessert

Ingrediënten
  

  • 2 blaadjes gelatine
  • 400 ml slagroom
  • 1 zakje vanillesuiker
  • 1 vanillestokje
  • 125 gr witte chocolade
  • Speculaas koekjes
Kriekjes
  • 350 gr kersen (op sap - in bokaaltje)
  • 1 el suiker
  • 1 el vanille puddingpoeder (of maizena)

Equipment

  • 6 dessert glaasjes

Method
 

  1. Week de gelatine blaadjes in koud water
  2. Doe de slagroom, vanillesuiker en de zaadjes van de vanillestok in een kookpotje. Dit breng je tot net onder het kookpunt.
    Roer in het begin even om de suiker op te lossen.
  3. Ondertussen kan je de witte chocolade in kleine stukjes breken. Doe dit in een kommetje.
  4. Wanneer de room bijna kookt, haal van het vuur. Knijp de gelatine blaadjes goed uit en voeg toe aan de warme room. Roer goed om de gelatine op te lossen.
    Giet dan de warme room over de stukjes witte chocolade. Laat dit een paar minuten staan om de chocolade te laten smelten. Roer dan goed tot een gladde massa
    Bedek de panna cotta met een stuk plasticfolie. De folie dient direct op de room te liggen. Dit laat je eerst afkoelen op kamertemperatuur. Zet dan voor zo'n 3 a 4h (mag ook langer - een nachtje) in de koelkast.
  5. Dan kan je de kriekjes/kersen maken.
    Doe de krieken/kersen en het sap in een kookpotje. Schep zo'n 5el van het sap in een kommetje apart. Voeg de suiker toe aan het kookpotje en breng dit zachtjes aan de kook. Roer af en toe zodat de suiker kan oplossen. Roer het puddingpoeder of maizena los in kommetje met het sap. Voeg vervolgens al roerend toe aan het kookpotje. Laat zachtjes koken en blijf roeren tot dit begint in te dikken.
    Je kan de kriekjes/kersen zowel warm, lauw als koud serveren bij de panna cotta.
  6. Vlak voor het serveren gaan we de panna cotta opkloppen.
    Doe alles in een ruime mengkom en klop op tot een luchtige massa. Je zal zo'n 4 a 5min moeten kloppen.
    Verdeel de mousse over glaasjes en werk af met de kriekjes/kersen en wat verkruimelde speculaas koekjes.
    Smakelijk