Ingrediënten
Equipment
Method
- Doe alvast de suiker en zeste van citroen in een mengkom (van je keukenmachine of gebruik een handmixer). Roer dit even los en zet even opzij.
- Bekleed zowel de bodem als zijkanten van springvorm met bakpapier. Wrijf de bodem en een klein beetje van de rand in met het extra klontje boter. Strooi er de bruine suiker over en zorg dat de bodem mooi bedekt er mee is. Schik de bramen over de bodem (zorg dat ze rechtstaan). Ze mogen ook niet te dicht bij elkaar staan. Zet even opzij.Verwarm de oven voor op 175 graden.
- Voeg zachte boter en amandelextract toe aan de mengkom met de suiker. Mix op hoge snelheid licht en luchtig voor zo'n 3 a 4min. Doe er vervolgens één voor één de eieren bij en mix steeds goed. Wanneer alle eieren zijn toegevoegd, laat nog zeker een minuutje op hoge snelheid mixen. Terwijl dit aan het mixen is kan je de zelfrijzende bloem, snuifje bakpoeder en amandelmeel al mengen. Verlaag dan de snelheid naar het laagste niveau en voeg afwisselend in porties wat van het bloem-amandel mengsel toe en wat van de yoghurt. Mix tot een mooi glad deeg en zet je mixer dan uit. De laatste restjes bloem aan de kom meng je gewoon nog even met een spatel.
- Giet het deeg over de bramen in de springvorm en bak voor zo'n 45 a 50min in de oven tot de cake mooi gaar en goudbruin gebakken is. Haal dan uit de oven. Laat zo'n 10min afkoelen in de vorm en ontvorm dan voorzichtig. Draai de cake met behulp van een bord zodat de bramen mooi bovenaan komen te liggen. Laat verder afkoelenSmakelijk
