Ingrediënten
Method
- Begin met de asperges te schillen en de harde uiteinden te verwijderen. Nu gaan we niets meer doen met de schillen en uiteinden maar je zou hier perfect een bouillon van kunnen trekken voor aspergesoep. Snij de asperges in kleinere gelijke stukjes.
- Vervolgens gaan we de saus maken. Pel de sjalot en hak fijn.Los het halve bouillonblokje op in 300ml warm water.
- Verhit een kookpot of een stoofpot met een klontje boter. Hierin stoof je de sjalot aan voor zo’n 3 a 4min. Roer regelmatig zodat de sjalot niet aanbakt of te bruin wordt. Giet er dan de witte wijn bij en laat dit inkoken voor zo’n 6 a 7min.Giet er dan de bouillon en room bij. Roer even goed. Voeg de asperge stukjes toe en laat de saus nu zachtjes inkoken voor zo’n 10min op een zacht vuurtje. Zo gaan de asperges mooi garen.
- Ondertussen kan je een ruime pan verhitten met een klontje boter. Kruid de kabeljauw filets met peper en zout.Bak de filets mooi goudbruin langs beide kanten.
- Voeg net voor het serveren, nog de bieslook toe aan de saus met asperges.
- Serveer de kabeljauw met de asperges en de saus.Heel lekker hierbij is puree of pommes duchesse.Optioneel : Kan je er nog wat gestoofde prei bij serveren.
Notities
(*) Ben je net zoals mij verzot van asperges, verwerk hier dan 2 bussels asperges in. Ik zal eerder wat minder kip eten en wat meer asperges 😃. Niet de grote super fan, dan is 1 bussel ook genoeg
