Ga terug
Lekker makkelijk recept voor De lekkerste tomatensaus, simpel en snelle basisbereiding. Gemaakt met de lekkerste tomaten, look, ui en smaakmakers. Het geheim is om de saus in de oven te maken, meer bepaald de groenten te roosteren.

De lekkerste tomatensaus

Lekker makkelijk recept voor De lekkerste tomatensaus, simpel en snelle basisbereiding. Gemaakt met de lekkerste tomaten, look, ui en smaakmakers. Het geheim is om de saus in de oven te maken, meer bepaald de groenten te roosteren.
Totale tijd 45 minuten
Gang saus

Ingrediënten
  

  • 1,5 kg tomaten (*)
  • 2 uien
  • 3 teentjes look
  • 2 tl oregano (gedroogd) (**)
  • 2 el olijfolie
  • 1 snuifje suiker
  • Peper en zout
  • 100 gr mascarpone (optioneel)

Instructies
 

  • Verwarm de oven voor op 185 graden.
    TIP! Heb je een oven waarbij je een combinatie kan doen van hetelucht en vocht/stoom. Gebruik deze functie dan. 
  • Snij de tomaten in grove stukken en doe in een ruime ovenschaal
    TIP! Gebruik je kerstomaten, dan hoef je deze niet te halveren. Deze kan je gewoon in z’n gehele laten. 
  • Pel de uien en snij in stukken. Dit hoeft niet super fijn te zijn. Voeg toe aan de ovenschaal. 
    Pel de teentjes look. Pers deze uit boven de tomaten. 
    Strooi de oregano over de tomaten. Giet er ook de olijfolie over. Kruid goed met peper en zout en het snuifje suiker
    Meng dit even goed door elkaar. 
    Zet voor minstens 30min in de oven. De tomaten zullen mooi zacht worden en ook lichtjes bruinen. 
    Hussel zeker tijdens het bakken zo’n 2x doorheen de tomaten. 
  • Na zo’n 30min bakken in de oven, doe je alles in een blender. Mix tot een gladde saus. 
    TIP! Je kan dit natuurlijk ook glad mixen met een staafmixer.
  • Proef even en breng verder op smaak met peper en zout. 
    Ik voeg nu ook nog mascarpone toe voor een lekkere romige toets. De bitterheid van de tomaten ga je zo ook ietwat weghalen. 
  • Je kan de tomatensaus meteen gaan verwerken. Of laat de saus een nachtje staan, dan gaat de smaak nog beter zijn. 
    TIP! Je kan de saus ook invriezen

Notities

(*) Ik gebruik trostomaten, deze zijn nu heel lekker van smaak. Of je kan ook kerstomaatjes gebruiken, deze zijn ook heerlijk van smaak. Het is belangrijk om lekkere smaakvolle tomaten te gebruiken hiervoor
(**) Je zou eventueel ook Provençaalse of Italiaanse kruidenmix kunnen gebruiken 
Trefwoord doordeweeks recept, snel klaar, tomaten, tomatensaus