Ga terug
Lekker makkelijk recept voor Pudding crumble taart. Op zoek naar een lekker makkelijk taartje om te bakken tijdens het weekend. Dan moet je gewoon deze heerlijke taart met pudding en crumble proberen. Simpel, eenvoudig, weinig werk en snel klaar.

Pudding crumble taart

Lekker makkelijk recept voor Pudding crumble taart. Op zoek naar een lekker makkelijk taartje om te bakken tijdens het weekend. Dan moet je gewoon deze heerlijke taart met pudding en crumble proberen. Simpel, eenvoudig, weinig werk en snel klaar.
Totale tijd 1 uur 10 minuten
Gang dessert, gebak
Porties 6

Equipment

  • 1 Springvorm 20 a 22cm

Ingrediënten
  

Korst & crumble

  • 300 gr patisseriebloem
  • 100 gr suiker
  • 1 pakje vanillesuiker (= +/- 10gr)
  • 150 gr boter (op kamertemperatuur)
  • 1 ei

Pudding

  • 1 pakje vanille puddingpoeder (= 50gr)
  • 700 ml melk
  • 100 gr suiker
  • 30 gr vanillesuiker
  • 125 gr zure room

Instructies
 

  • Voor de pudding, roer de vanille puddingpoeder los met zo'n 10el melk tot een glad papje.
    De resterende melk doe je in een kookpotje samen met de suiker en vanillesuiker en breng zachtjes aan de kook. Roer even zodat de suiker kan oplossen.
    Giet wat van de warme melk bij het vanillepapje, roer goed los en giet nu alles in de kookpot. Laat al roerend indikken voor zo'n 1 a 2min. Roer goed zodat de bodem niet kan aanbakken. Giet de pudding in een kom. Bedek de pudding met plasticfolie, leg de folie echt direct op de pudding.
    Zet even apart om ietwat af te koelen. De pudding dient lauw te zijn om verder te gaan.
  • Bekleed alvast de bodem en zijkanten van springvorm met bakpapier. Verwarm de oven voor op 180 graden.
  • Voor het deeg, meng de bloem met suiker en vanillesuiker. Voeg de zachte boter in kleine blokjes toe en doe er ook het ei bij. Meng of kneed tot je een kruimelig ietwat plakkerig deeg krijgt.
    Doe zo'n 2/3 van het deeg in de springvorm en duw goed aan zodat de bodem mooi egaal bedekt is met deeg.
  • Voeg zure room toe aan de lauwe pudding en meng goed. Giet dit over het deeg in de springvorm. Trek het deeg in kleine stukjes en verdeel dit als een crumble over de taart.
  • Bak de taart mooi goudbruin in de oven voor zo'n 50min. Als de taart iets te bruin wordt bovenaan, dek dan af met wat aluminiumfolie. 
    Na het bakken, zal de taart nog wat onstevig aanvoelen maar tijdens het afkoelen zal ze mooi stevig worden. Serveer de taart lauw of koud.
    Smakelijk
Trefwoord bakken, crumble, pudding, snel klaar