Ga terug
Lekker makkelijk recept voor Speculaas mousse taart met appeltjes, simpel en frisse taart waar je geen oven voor nodig hebt. Een heerlijke krokante speculoos korst met daarin een eenvoudige mousse van speculaas en mascarpone. Serveer de taart met gebakken appeltjes. Klaar in amper 30min

Speculaas mousse taart met appeltjes

Lekker makkelijk recept voor Speculaas mousse taart met appeltjes, simpel en frisse taart waar je geen oven voor nodig hebt. Een heerlijke krokante speculoos korst met daarin een eenvoudige mousse van speculaas en mascarpone. Serveer de taart met gebakken appeltjes. Klaar in amper 30min
Totale tijd 30 minuten
Porties: 8
Gang: dessert

Ingrediënten
  

  • 140 gr boter
  • 250 gr speculaas
  • 2 blaadjes gelatine
  • 275 ml room
  • 250 gr mascarpone
  • 1 tl vanille extract
  • 1/4 tl kaneel
  • 3 el speculaaspasta + extra om af te werken
  • 2 el poedersuiker
Gebakken appeltjes
  • 1 klontje boter
  • 3 appelen (type Jonagold)
  • 1/4 tl kaneel
  • 1,5 el bruine suiker (cassonade)

Equipment

  • 1 taartvorm of springvorm (22 a 24cm)

Method
 

  1. Begin met het smelten van de boter
    Maal ondertussen de koekjes fijn.
    Doe de fijngemalen koekjes in een mengkom en giet er de gesmolten boter over. Meng goed tot een ietwat plakkerige massa.
    Schep dan in een taartvorm of springvorm en duw goed aan langs de bodem en zijkanten. Zorg dat de gehele bodem en zijkanten een laagje heeft. Het zal wat duwen en kneden zijn. Zet dan in de koelkast.
  2. Week dan de gelatine blaadjes in koud water
    Verwarm zo'n 75ml room in een kookpotje. Breng tot net onder het kookpunt. Haal dan van het vuur en voeg de uitgeknepen blaadjes gelatine toe. Roer goed los en zet even opzij.
  3. Doe ondertussen de mascarpone, vanille extract, kaneel, speculaaspasta en poedersuiker in een mengkom. Mix dit alvast los tot een gladde massa. 
    Giet er dan de room bij met de gelatine in en de rest van de room. Klop dit op tot een ietwat stevige mousse.
  4. Schep de mousse in de opgesteven taartkorst. Spreid mooi egaal ui.
    Zet voor minsten 3 a 4u (mag ook langer – zelfs de dag ervoor) in de koelkast)
  5. Serveer de taart met gebakken appeltjes.
    Schil daarvoor eerst de appeltjes en verwijder het klokhuis. Snij vervolgens in blokjes.
    Verhit een ruime pan met klontje boter. Doe er de appeltjes in samen met kaneel. Stoof deze voor zo'n 5min, de laatste 2min voeg je de bruine suiker toe. Roer goed. Haal van het vuur en laat ietwat afkoelen. Zorg ervoor dat de appeltjes geen moes worden, ze mogen nog wat textuur hebben.
  6. Serveer de taart met de appeltjes en werk eventueel af met wat gesmolten speculaaspasta.