Ga terug
Lekker makkelijk recept voor Snelle zomerse vol-au-vent, simpel doordeweekse maaltijd voor op weekmenu. Eenvoudig koninginnenhapje met kip, gehaktballetjes, wortel, erwtjes en bloemkool. Heerlijke dagelijkse kost klaar in 30min

Snelle zomerse vol-au-vent

Lekker makkelijk recept voor Snelle zomerse vol-au-vent, simpel doordeweekse maaltijd voor op weekmenu. Eenvoudig koninginnenhapje met kip, gehaktballetjes, wortel, erwtjes en bloemkool. Heerlijke dagelijkse kost klaar in 30min
Totale tijd 30 minuten
Porties: 4
Gang: Hoofdgerecht

Ingrediënten
  

  • 500 gr kippenblokjes (*)
  • Kippenkruiden
  • 1/2 bussel wortelen
  • 1/2 bloemkool
  • 1 bouillonblokje (kip)
  • 30 gr boter
  • 40 gr bloem
  • 300 ml melk
  • 300 gr soepballetjes
  • 100 gr erwtjes diepvries
  • 2 el peterselie (fijngehakt)
  • 2 el bieslook (fijngehakt)
  • 1/2 citroen
  • 100 ml room

Method
 

  1. We beginnen met het bakken van de kippenblokjes. Verhit hiervoor een ruime pan met wat vetstof. Hierin bak je de kip en kruid ondertussen met wat kippenkruiden. Eenmaal gebakken, haal van het vuur en zet even opzij. 
    Ondertussen kan je de rest van de vol-au-vent al voorbereiden. 
  2. Schil de wortelen, verwijder het loof, snij in kleine blokjes. 
    Snij de bloemkool in kleine roosjes.
    Breng water aan de kook en kook hierin tegelijk de wortelen en bloemkool beetgaar. Zij hebben dezelfde gaartijd dus dit kan perfect samen. Kook ze beetgaar zodat ze nog wat knapperigheid hebben. Giet dan af en laat goed uitlekken. 
    Ondertussen los je het bouillonblokje op in zo’ 400ml warm water. 
    Hak ook alvast de peterselie en bieslook fijn. 
  3. Vervolgens kunnen we de vol-au-vent maken.
    Smelt boter in een ruime stoofpot. Eenmaal gesmolten doe er de bloem bij. Dit roer je los zodat dit een ietwat droge massa wordt. Giet er dan al roerend de bouillon en melk bij. Laat dit al roerend ietwat indikken. Eenmaal dit een mooie gladde saus vormt, zet het vuur een beetje lager. 
    Doe er de soepballetjes bij zodat deze rustig kunnen garen. Proef zeker ook even en breng op smaak met het sap van een halve citroen, peper en zout
    Zo’n 5min later voeg je de erwtjes (diepvries - hoef je niet voor te koken) toe samen met de kip, wortelen en bloemkool. Laat dit nog enkele minuten doorwarmen. 
  4. Vlak voor het serveren doe je er de peterselie en bieslook bij. 
    Optioneel kan je er ook nog wat room bij gieten. 
    Serveer met een bladerdeegkoekje

Notities

(*)Ik gebruikte reeds voorgesneden kip. Je kan ook gewoon kipfilet kopen en zelf in blokjes snijden.